Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Bio BLOG & Informace
  3. Péče & Krása
  4. Zdraví a přírodní zubní kartáček
13.08.2017
Péče & Krása

Zdraví a přírodní zubní kartáček

ZDRAVÝ A PŘÍRODNÍ ZUBNÍ KARTÁČEK!


Víme, že pro zachování pevného zdraví se musíme starat stejně jako o sebe tak i o své okolí. Při výrobě zubních kartáčků CURANATURA je kladen nejvyšší důraz na zodpovědný přístup k životnímu prostředí a trvale udržitelné společnosti. Proto je při volbě materiálů pro kartáčky postupováno podle ověřených vědeckých důkazů, ale vždy v souladu s dobrým svědomím a přesvědčením. Každá část kartáčku je vybírána podle těchto kritérií jako nejlepší z nejlepších možností. Podařilo se vytvořit odpovědný ekologický kartáček, který je vyroben z BAMBUSU (rukojeť kartáčku, štětinky na kartáčku CURANATURA BAMBOO ), nylonu 4 (štětinky na kartáčku CURANATURA HEALTH ), recyklovaného papíru (VŠECHNY námi používané obaly) a netkané textilie (vnitřní hygienický obal kartáčku). Použité materiály jsou biologicky rozložitelné. Bambusové a papírové části jsou 100 % přírodní materiály a prestižní vědecké studie dokazují možnost kompostování nylonu 4 v půdě a kompostu, kde vzorek nylonu 4 byl plně mikrobiologicky rozložen za 4 měsíce. Výhody a ekologické přednosti použitých materiálů jsou následující:


-- BAMBUS --
Velká část našich kartáčků (v případě CURANATURA BAMBOO celý kartáček) je vyrobena z bambusu. Konkrétně rukojeť z bambusových vláken a štětinky z bambusové celulózy. Bambus je již dlouho považován za nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu, ať už textilií, vláken, nebo celulózy. Téměř celá produkce bambusu na světě pochází od společnosti Chemická vlákna Hebei Jigao a je pěstována na kontrolované plantáži při dodržení mezinárodních standardů pro označení Organic (BIO) = 100% přirozený růst pro každý bambus bez jakýchkoliv chemických pesticidů. Firma vlastní certificáciu Oeko-Tex 100, takže je pravidelně testována a zaručená absence jakýchkoliv stop chemikálií které mohou způsobovat hrozbu pro lidské zdraví.

BAMBUS JE POVAŽOVÁN ZA JEDNU Z NEJEKOLOGIČTĚJŠíCH PRŮMYSLOVĚ POUŽÍVANÝCH ROSTLIN!


-- NYLON 4 --
Výsledky prestižních japonských studií potvrdily, že použitý materiál, nylon 4, je snadno rozložitelný v přírodě. Nylon 4 byl v použité směsi kompletně rozložen za 4 měsíce. Nylon je vysloveně preferovaný materiál pro štětinky zubního kartáčku podle standardů Symposia dentální hygieny. Právě tento typ nylonu tedy činí zubní kartáček CURANATURA HEALTH tou zdravou volbou.


-- PAPÍR --
Recyklovaný papír je tou nejzelenější volbou, kterou jsme pro obaly našich kartáčků mohli zvolit. Obal obsahuje množství informací o kartáčcích CURANATURA, dá se znovu použít k uschování kartáčku nebo libovolného malého předmětu, a pokud už pro něj nemáte využití, jednoduše jej můžete vložit do tříděného odpadu. Tento materiál je zároveň naším odkazem pro naši planetu - záleží nám na svém okolí a na světě, který připravujeme pro své děti.


-- NETKANÁ TEXTILIE --
Zubní kartáček je hygienická pomůcka, a proto vyžaduje mít kolem sebe vrstvu hygienického obalu. Tuto funkci u nás nezajišťuje průsvitný plast, zvolili jsme netkanou textilii.

ZUBNÍ KARTÁČKY CURRANATURA NALEZNETE ZDE

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz