Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Bio BLOG & Informace
  3. Informování veřejnosti / Tipy
  4. ŽÁDNÁ ŠANCE PRO VIRY: MYCÍ TIPY PRO VAŠE RUCE A PÉČE O RUCE

ŽÁDNÁ ŠANCE PRO VIRY: MYCÍ TIPY PRO VAŠE RUCE A PÉČE O RUCE

Známá dětská píseň začíná řádky „Umyjte si ruce, každé dítě si musí umýt ruce ...“ V tuto chvíli není téměř nic, co by děti a dospělí dělali častěji, než důkladné vyčištění rukou. Proto pro vás dnes máme nějaké informace o mytí rukou mýdlem, doplněné několika tipy na péči o ruce.

PROČ JE MYTÍ RUKOU (NEJEN POUZE) V současné době DŮLEŽITÉ
Viry nevstupují do našich těl pomocí magie. Je pro ně obzvláště snadné najít cestu do organismu přes sliznice v očích, nosu a ústech. A protože jim čelíme denně, je jasné, že ruce hrají důležitou roli při přenosu virů. Až 80% všech infekčních nemocí je vyvoláno tzv. sebedotykem. Čisté ruce jsou tedy dobrým základem pro ztížení života virů a tím k prevenci nemocí.

Proč mýdlo stačí na domácí mytí rukou
I když čisté ruce tvoří pevný základ jako ochrana proti infekci, není třeba dezinfekční prostředky křečků. Postačí si důkladně omýt ruce mýdlem. Proč? Nyní si představte, že po použití tělového oleje máte nepříjemně mastné ruce. Potom mýdlo pomáhá rozpouštět olej - jinými slovy tuk. Funguje to stejně v malém měřítku: některé viry mají tukovou skořápku (nazývají se také obalené viry) a také zde mýdlo pomáhá odstranit tuto skořápku a zničit virus.

KVALITA VÝBĚRU: TUHÉ NEBO TEKUTÉ MÝDLO?
I když tento předsudek někdy přetrvává, není to pravda: pevná mýdla NEJSOU zárodečným místem. Viry nebo bakterie zůstávají na mýdle ve stopách, pokud jsou použita tuhá mýdla, ale základní pH mýdla znamená, že patogeny mohou na mýdle přežít pouze krátkou dobu. Na druhé straně se mohou patogeny na dávkovači čerpadla tekutých mýdel šířit po dlouhou dobu. Pokud jde o ohleduplnost k životnímu prostředí, skóre pevného mýdla je stejně vysoké díky vysoké produktivitě a nižšímu odpadu z obalů. Doma si tedy můžete odpočinout a používat tuhá mýdla - ale skladujte je tak, aby po každém použití mohla dobře vyschnout.

Ve společnosti Speick najdete v nabídce řadu ručních mýdel. Klasik, Speick Natural Soap, může nyní být také vaším každodenním společníkem - jako mýdlo nebo tekuté mýdlo. Chcete-li se obejít bez vůní a barviv, je citlivé lékařské mýdlo Arztseife dobrou volbou. Stejně jako „normální“ doktorské mýdlo obsahuje bohatý voskový krém pro další část lipidů, která zabraňuje vysychání pokožky. Více se dozvíte zde. Organické mýdlo 3.0 je vhodné jako alternativa bez palmového oleje.

JAK UMÝT VAŠE RUCE
Jistě, aby si si umyl ruce, nejdřív potřebuješ jednu věc: vodu. Opláchněte si ruce vlažnou vodou, aby byly opravdu mokré. Pak si vezměte tuhé nebo tekuté mýdlo podle vašeho výběru a důkladně mýdlo naneste na dlaně zevnitř a zvenku. Pak myslete na oblasti mezi prsty, nezapomeňte na palce a věnujte další kolo vašim prstům. Poté důkladně opláchněte ruce pod tekoucí vodou. Celkově by to mělo trvat alespoň 20–30 sekund - pokud mentálně zpíváte „Všechno nejlepší k narozeninám“ dvakrát za sebou, máte dobré vodítko. Na konci to znamená: důkladně si osušte ruce!

 

PÉČE O STRESOVANÉ RUCE
I když mýdla Speick obsahují hydratační složky péče, časté mytí rukou může vaše ruce stále namáhat. Dopřejte si pravidelnou péče a přestávku, při které můžete opravdu rozmazlovat ruce a nehty. A co ruční lázeň kombinovaná s peelingem a ruční sadou? Jak to přesně funguje a jaké produkty Speick vám doporučuji, najdete v tomto článku.

EXTRATIP: NEZAPOMÍNEJTE NA CHYTRÝ TELEFON
Možná používáte smartphone častěji než obvykle ke kontrole zpráv nebo ke kontaktu s rodinou, přáteli a kolegy. Nezapomeňte také pravidelně čistit displej, aby tam viry neměly šanci. K tomu nepotřebujete mýdlo - čisticí hadřík na vlhké nebo suché brýle zcela postačuje.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz