Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Bio BLOG & Informace
  3. Informování veřejnosti / Tipy
  4. Tato informace na vaší zubní pastě je důležitá!

Tato informace na vaší zubní pastě je důležitá!

Zubní pasta nejen zajišťuje čerstvost a svěžest po čištění zubů, ale také výrazně zvyšuje účinek čištění zubů. Protože zubní pasta obsahuje jemně čistící zrna, která velmi důkladně odstraňují usazeniny a bakterie na zubech. Problém je však v tom, že zubní sklovina bohužel není ušetřena. Prostředky: Čisticí zrna v průběhu času odírají čím dál více zubů.

Běžné bělící zubní pasty působí proti zabarvení díky těmto čistícím tělískům. Může tento „bělící efekt“ zaútočit na zuby? A měli byste tyto zubní pasty používat trvale? 

Zubní pasty s velkým podílem čisticích prostředků by se neměly používat pro každodenní péči o chrup. Vzhledem k vysokému podílu abrazivních látek existuje riziko poškození tvrdé zubní skloviny. Toto riziko je zvláště vysoké u pacientů s abrazivní technologií čištění zubními kartáčky a pro zubní péči s používáním nadměrného tlaku na zubní kartáček.

Lepší pro Vás : věnujte pozornost hodnotě RDA

Hodnota RDA (relativní hodnota oděru skloviny) na zubní pastě tedy ukazuje, jak velká jsou čisticí zrna v zubní pastě a jak silně abrazivně působí na zubní sklovině. Čím vyšší hodnota, tím více zubní skloviny je zubní pastou odebíráno.

Aby se však zabránilo dlouhodobému poškození tvrdé zubní hmoty, nesmí být oděr příliš silný.

Deutscher Zahnärzte Verband e.V.“ (DZV) proto doporučuje dlouhodobě používat hodnotu RDA mezi 35 a 60. „V závislosti na citlivosti pacientových zubů můžete také s čistým svědomím použít zubní pastu se střední hodnotou 60–80.

Zubní pasta s hodnotami nad 80 by se neměla používat při každodenním použití, protože existuje riziko poškození zubních kazů. Upozornění: krémy na bělení zubů, které se používají k bělení zubů, dosahují dokonce hodnot mezi 100 a 150.

Hodnota RDA nemusí být právně vytištěna na obalech zubních past. Přibližně 70% zubních past na trhu nezná hodnotu RDA, výrobci se ji zdráhají uvádět. Pokud není uvedena, lze se přímo obrátit na výrobce.

Jakou roli hraje zubní kartáček?

Příliš tvrdý zubní kartáček může také způsobit poškození oděrem, přičemž použitá zubní pasta má výrazně větší význam. Zásadní je také technika a doba čištění zubů. Pokud je to možné, nikdy byste neměli čistit zuby vodorovně, protože by to mohlo otřít exponovaný dentin mezi korunkou zubu a dásněmi. Rozhodující je také kvalita zaoblených štětinek a aplikovaný tlak na kartáček.

Pro elektrické zubní kartáčky: „Je vhodné používat jemnější zubní pastu.“ „Rakouská zubní asociace“ konkrétně doporučuje hodnotu RDA nižší než 40. Obecně byste měli pracovat s menším tlakem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz