Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Bio BLOG & Informace
  3. Péče & Krása
  4. Jak fungují krystalové deodoranty
17.08.2017
Péče & Krása

Jak fungují krystalové deodoranty

S vědou za přírodními krystalovými deodoranty

Křišťálové deodoranty se v poslední době stávají oblastí, na které se zaměřují přírodní kosmetické novinky, a to zejména kvůli jejich rostoucí popularitě a nekonfliktním informacím dostupným online. Tento příspěvek chceme věnovat k pochopení toho, jak fungují přírodní krystalové deodoranty, a jak se liší od tradičních deodorantů a antiperspirantů.

Chcete-li začít porozumět přírodním krystalovým deodorantům, je třeba nejprve vysvětlit, proč říkáme "přírodní krystalové deodoranty", versus "krystalové deodoranty". Vzhledem k rostoucí poptávce deodorantů z krystalů hledají společnosti způsoby, jak vyrábět více s co nejmenšími náklady. To vedlo k vytvoření syntetického deodorantu krystalů, protože je levnější chemicky vyrábět deodorant syntetických krystalů, než extrahovat přírodní křišťál hlinitý draselný ze Země.
Pro veškerý čas a účely bude tento příspěvek zaměřen pouze na deodoranty z přírodních krystalů. Pokud byste chtěli získat více informací o rozdílech mezi deodoranty z přírodních krystalů a deodoranty z umělých krystalů, můžete si přečíst příspěvek: Co má každý vědět o kamenných deodorantových kamenech.

Co to tedy je?

Začněme tím, že si vysvětlíme co je základní surovinou deodorantů z přírodních krystalů. Deodoranty z přírodních krystalů jsou vyrobeny z křemičitanu hlinitého, což je přirozeně se vyskytující sulfátový minerál, který se obvykle vyskytuje jako povlak na skalách. Je odvozen od oxidace sulfidových minerálů a minerálů obsahujících draslík, a objevuje se jako bílý až bezbarvý průsvitný krystalický kámen. Při extrakci ze Země jsou velké bloky křišťálu draselného draselného dodávány k výrobcům deodorantů krystalů, kde jsou bloky vyříznuty, tvarovány, leštěny a zabaleny tak, aby vytvářely to, co známe jako krystalový deodorant.
Jak název napovídá, draselný kamenný kámen, jinak známý jako krystalový deodorant, vypadá jako krystal, takže je průsvitný, bezbarvý a obsahuje malé zlomeniny nebo žíly. Níže vidíte obrázek kamene z přírodního krystalového deodorantu vyrobeného z draselného hliníku:

 


Tvar kamence vhodný pro holení Najel 90 gr. ______________________ Deodorant Kamenec Saryane 60 gr.


Co dělá?

Kamenec draselný má celou řadu komerčních aplikací, například pro použití přípravků pro ústní hygienu používaných v dentální hygieně, čištění vody, konzervaci potravin a jako jediné složky přírodních krystalických deodorantů. Kamenec draselný je původně extrahován ze Země jako velké bloky, ale také se prodává v malých krystalových formách a prášcích, které se používají v řadě komerčních aplikacích a kosmetice. Vzhledem k tomu, že všechny formy draselného křemíku jsou rozpustné ve vodě, když je kámen mokrý nebo aplikován na vlhkou pokožku, je z kamene odtržena neviditelná jemná vrstva minerálu a nanesena na povrch kůže. Minerální vrstva rychle vysuší a spočívá na pokožce jako zcela povrchní vrstva.

Jak to funguje?

Pocení lidského těla je v podstatě jen uvolnění soli a vody přes potní žlázy v kůži. Na rozdíl od obecného předsudku, pot nemá výraznou vlastní vůni. Vůně spojená s potem je vlastně způsobena bakteriemi na pokožce, která jí pot a vylučují odpad, a to je bakteriální odpad, který vytváří zápach. Každý člověk má bakterie na kůži a je to naprosto normální. Bakterie na naší kůži obvykle nevyvolávají znatelný zápach, ale když je přítomen pot, bakterie začínají rychle růst a produkovat rostoucí množství zápachu.
Kamenec draselný je přirozený antimikrobiální účinek, který zabraňuje růstu bakterií způsobujících zápach. Antimikrobiální draselný kamenec upravuje pH povrchu kůže a vytváří prostředí, kde bakterie nemohou růst. Proto zabraňuje pachu a tělo je schopno udržet správný průběh eliminace toxinů potu, stejně jako regulaci teploty těla, to vše bez zápachu.

Jak se liší od tradičních deodorantů a antiperspirantů?

Za prvé, přírodní krystalové deodoranty jsou přirozené. A to je hlavní rozdíl. Nevznikají žádné chemikálie ani vůně. A jak již bylo zmíněno, deodoranty z přírodních krystalů dovolují tělu se potit, ale bez zápachu. Tradiční deodoranty používají chemické bohaté vonné látky, které maskují zápach a zakrývají zápach špatných bakterií. Antiperspiranty blokují pokožku uvolněním potu, čímž brání procesu růstu bakterií. Všechny antiperspiranty mají jako hlavní složku sloučeninu na bázi hliníku, jako jsou:
Chlorid hlinitý, Hliník zirkonium tricholorohydrex glycin, Chlorohydrát hliníku, Hydroxybromid hlinitý, Hydroxid hlinitý (ATH). Hliníkové ionty se přitahují do buněk, které pokrývají horní vrstvu pokožky. Když hliníkové ionty vstupují do buněk, prochází s nimi voda. Jakmile proudí více vody, buňky začnou bobtnat, stlačení potu pokožku uzavře a zabrání úniku potu z těla.

Kamenec draselný, pokud se používá ve svém čistém stavu, poskytne ochranu proti 24 hodinovému zápachu tím, že zabrání růstu bakterií způsobujících zápach. Navíc je hypoalergenní a neobsahuje ingredience, jako jsou parabeny nebo chlorhydrát hliníku. Další výhodou deodorantu draselného je, že když je aplikován na kůži, je zcela neviditelný a nezanechává žádné bílé pruhy nebo mastné zbytky. Dále může draselná kamenná hmota působit jako skvělí prostředek po holení. Poskytuje adstringentní a antiseptické účinky, které mu umožňují zastavit krvácení při holení a zpevnění pokožky. A trochu známé tajemství draselného draselného je, že může také zabránit pupínkům po holení nebo dokonce pomáhá pupínky odstranit.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz