Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Co je přírodní kosmetika

Kontrolovaná přírodní kosmetika aneb vítězství výrobců čistě přírodní kosmetiky nad zneužíváním pojmu přírodní

Po boomu přírodní kosmetiky v posledních letech bylo pro zákazníky čím dál tím těžší se orientovat v tom, co je a co není skutečně přírodní. Za této situace se výrobci přírodní kosmetiky v Německu  rozhodli společně vypracovat pravidla, která by používání pojmu přírodní kosmetika upravovala. Po pěti letech přípravných prací vznikla v roce 2001 Směrnice pro kontrolovanou přírodní kosmetiku.  Splnění přísných kritérií pro kontrolovanou přírodní kosmetiku posuzuje pro každý nový výrobek nezávislý mezinárodní institut Ecocontrol v Osterode. Na základě jeho kladného posudku získá výrobce  pro konkrétní výrobek oprávnění používat název a ochrannou známku "Kontrolovaná přírodní kosmetika". Jaká jsou kritéria, která musí každý výrobek kontrolované přírodní kosmetiky splňovat?

 1. Rostlinné suroviny pochází, pokud je to možné, z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě.
 2. Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech. Nesmí se používat suroviny z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, vorvaňovina, tuk z norka atp.)
 3. Použití prokazatelně neškodných minerálních látek (např. kuchyňské soli) je povoleno, s výjimkou bodu 5.
 4. Suroviny využitelné s omezením: emulgátory a tenzidy. Povolené jsou pouze ty emulgátory a tenzidy, které se vyrábějí z rostlinných tuků, olejů a vosků, z lecitinu, lanolinu, včelího vosku,  rostlinných cukrů a škrobů, rostlinných bílkovin.
  Kontrolovaná přírodní kosmetika důsledně nepoužívá:
  • syntetická barviva
  • syntetickou parfemaci
  • silikony
  • parafín, vazelínu a další ropné produkty
 5. Konzervace: k zajištění mikrobiologické čistoty jsou vedle přirozených konzervačních systémů povoleny tyto látky: kyselina benzoová a její sloučeniny, kyselina salicylová a její sloučeniny,  kyselina sorbová a její sloučeniny, benzylalkohol.
 6. Použití radioaktivního ozáření k zajištění mikrobiální čistoty výrobků není povoleno.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz