Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Antibakteriální mýdlo 99,99 %

Potřebujete Antibakteriální mýdlo ?

Je jich tolik, televizní reklama, která velebí ctnosti jejich antibakteriálních mýdel a čisticí prostředky o tom, že by "zabil 99,9% bakterií." Wow, to zní úžasně, že jo? Neměli bychom se všichni zbavit bakterií zárodečné z rukou a kuchyňských linek?

Bohužel, existuje celá řada problémů s "antibakteriálními" produkty!

Studie provedené ukázaly, že "masově prodávanaá antiseptika neprokázala o účinnější než ruční mytí s pravidelným mýdlem prevenci infekcí."

Co reklamy týče se ti to říct, je to, že v zájmu pro antibakteriálních prvků (obvykle Triklosan) mýdla zabít 99,9% bakterií na rukou, mýdlo musí zůstat ve styku s bakteriemi po dobu asi dvou minut. Jak mnozí z nás tráví tolik času mytí rukou?Totéž platí pro kuchyňské čisticí prostředky. . .čistič musí sedět po dobu alespoň dvou minut, aby byly účinné.

Přírodní bakterie, které žijí na kůži působí často jako první linie obrany a pomáhají zahnat zlé bakterie. Antibakteriální látky nerozlišují mezi špatnými a dobrými bakteriemi, antibakteriální látky je chtějí všechny zabít.

Antibakteriální agenti pracují proti bakteriím, ale nedělají nic pro ochranu proti virům, které způsobují většinu drobných nemocí, jako je nachlazení a chřipky.

Vědci vědí, že dlouhodobá expozice chemickým antibakteriálních látek způsobuje bakteriální rezistence. Jen několik let po prvním antibiotiku - penicilinu, který se stal široce použitý v roce 1940, rezistence infekcí vůči penicilinu byly již vidět. "Superbakterie," bakterie, které jsou odolné vůči více antibiotikům, nyní nutí lidstvo k rozvoji silnějších a silnějších antibakteriálních látek v boji proti nemoci.

A tyto antibakteriální látky znečišťují naše řeky, potoky a podzemních vod. Vědecká studie v roce 2004 zjistila, že "asi tři čtvrtiny dospělých a děti starších šesti let byly zjištěny hladiny Triclosanu" (nejčastější antibakteriální činidlo) v jejich krevním oběhu.

Několik slov o Triclosanu

Triclosan je jedním z nejčastějších syntetických antibakteriálních činidel používaných v antibakteriálních mýdel, pleťové vody, akné produktů, kosmetiky a dalších produktů pro osobní péči. U Triclosanu bylo zjištěno, že obzvláště škodlivý pro zdraví a byl spojen s narušením endokrinním a alergiemi. Je klasifikován jako pesticid a jako droga. Je to považováno za možné riziko pro lidské zdraví a na životní prostředí. To jistě nepatří výrobky pro osobní péči.

Co bychom mohli dělat ?

Pro osobní použití doporučujeme dobré umytí mýdlem a vodou. Jednoduše mytí rukou s staromódním dobrým mýdlem a vodou zbaví vaši pokožku okolo 99,9% všech hub, bakterií a virů. Mýdlo nezabíjí bakterie, ale obklopuje je a přenáší je pryč.

Takže nejlepší způsob, jak udržet ruce čisté od bakterií je třít si ruce mýdlem pod tekoucí vodou a vytvořit spoustu pěny. Poté důkladně opláchnete čistou teplou vodou. Ačkoli studená voda bude fungovat, teplá voda pomáhá rozpouštět mastné nečistoty usnadňuje jej opláchněte vaší pokožky. Přírodní mýdla jsou skvělá volba pro čištění rukou a těla zdravou cestou.

Pro domácí použití doporučujeme prostý, obyčejný, ocet. Bílé octy, stejně jako Heinz, obsahují kyseliny octové nejméně o 5 procent a jsou nazývány 5 procent octy. Je to kyselé vlastnosti, které dělají z octu skvělý čistič pro domácnost. Můžeme nalít  bílého octa do spoušť stříkací láhve a používat jej k čistění kde to jen jde. Ocet je netoxický, biologicky odbouratelný, šetrný k životnímu prostředí, a nevydává nebezpečné výpary. Zatímco ocet má mít zřetelný zápach, zápach se ztratí rychle.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz