Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Bio BLOG & Informace
  3. Informování veřejnosti / Tipy
  4. 9 důvodů proč ukončit spolupráci s konvenční kosmetikou

9 důvodů proč ukončit spolupráci s konvenční kosmetikou

toxic skincare

Jedním z prvních pravidel holistické péče o pleť je toto, - "jestliže ingredienci nebudete jíst, nedávejte jej na kůži." Proto je velmi důležité pečlivě sledovat označení vašich výrobků péče o pleť, stejně jako byste přemýšleli o vašem jídle.
V současné době se většina z nás potýká s tím, že nejste dostatečně informováni o rizicích a trh není regulován pro to, co je považováno za bezpečné pro spotřebitele - to se týká také péče o pleť a kosmetické výrobky. Pravdou je, že většina komerčních výrobků pro péči o pleť a hygienu je neuvěřitelně toxická. Jedná se doslova o tisíce chemikálií v komerčních produktech, které jsou absorbovány přímo do krevního řečiště pokud jsou aplikované na kůži.
Možná se divíte, jak je možné, aby se do těchto produktů dostaly nepřirozené a škodlivé složky. Jednoduchá odpověď spočívá v tom, že velké korporace mají ve skutečnosti možnost libovolně používat libovolné suroviny, které mají rády, aniž by byli hodnoceny nebo schváleny vládou.
Stručně řečeno, odvětví péče o pleť je velmi neregulovaná. Neexistuje žádná hloubková analýza nebo schválení nutné pro to, aby se výrobek dostal do obchodu. Jediné prováděné testování zahrnuje skenování barevných přísad nebo nelegálních a regulovaných léků. Produkt však v zásadě prostě musí být obchodovatelný, přičemž veškerou etiku a morálku ponechá na jednotlivých řemeslnících a obchodnících. Tímto přichází důležitost nákupů skutečně přírodních a ekologických produktů z důvěryhodného zdroje.

Téměř všechny produkty průmyslové péče o pleť obsahují nějakou syntetickou chemii, vůni nebo konzervační látky, které jsou také vědecky prokázané jako dráždivé látky pro kůži, endokrinní disruptory a potenciální karcinogeny.

harmful skincare

Existují doslova tisíce chemikálií používaných v komerčním průmyslu v péče o pleť, proto nemůžeme pokrýt všechny z nich v jednom článku. Můžete si dohledat složky obsažené na vašem produktu o přírodní péči o pleť, a jít do větší hloubky.

Zde je 9 běžných toxických složek v každodenních komerčních přípravcích na péči o pleť, kterých byste se měli vyvarovat jako moru.

1. Umělé barvy - Pokud označení na kterékoli Vaší péči o pleť nebo výrobky na péči o tělo čte, umělé barviva jsou syntetické barviva, které pochází z ropy nebo černouhelného dehtu. Jedná se o karcinogeny, které jsou potenciálně smrtící. Některá jsou již známá dráždidla pro pokožku, která je spojeno s ADHD u dětí. Tato barviva se již z těchto důvodů zakázáno v evropských zemích.

2. Syntetické vůně - Jedním ze způsobů, jakým komerční průmysl péče o pleť dostává pryč s tolik je, protože mohou v podstatě jen formulovat slova zakrýt to, co dělají. Staré pořekadlo: "Neměňte slovo, změňte význam". Například výraz "vůně" je volné slovo, které ve skutečnosti nemusí znamenat nic, co souvisí s vůní. To bylo skutečně nejprve navrženo chránit "tajný vzorec" velké společnosti. Nicméně, tajný vzorec nebo proprietární směs může obsahovat jen něco, co společnost touží, i když je škodlivé pro vaše zdraví. Často se jedná o to, jak funguje mnoho velkých společností; najdou nejlevnější ingredience, které přinášejí nejvyšší zisk, i když jsou nebezpečné. Konkrétněji existují dvě běžné syntetické vonné látky, které se nacházejí v kosmetice, opalovacích krémech a přípravcích péče o pleť, jsou odvozeny od alkylfenolu a methylparabenu. Jsou známé dráždivými účinky na pokožku, vyvolávají alergie, dermatitidu, respirační potíže a narušují endokrinní funkci.

3. Parabeny - Jak jsme se dozvěděli, parabeny se používají k výrobě syntetických vonných látek. Používají se také jako konzervační látky, které zabraňují růstu bakterií, plísní a kvasinek. Zdá se být opodstatněné je používat, bohužel parabeny jsou však jedny z nejškodlivějších chemických látek. Napodobují estrogen v těle, což vede k široce rozšířenému problému dominance estrogenu, který je spojen se vším, od únavy, obezity, neplodnosti a rakoviny prsou. Tyto chemické látky byly skutečně nalezeny ve vzorcích tkáně z nádorů prsu. Nejhorší je, že jsou téměř všude v moderním světě a mohou se nalézt v kosmetice, tělové mléko, deodoranty, šampony a téměř každý typ obchodního zboží pro péči o pleť.

4. Ftaláty - Další škodlivou skupinou syntetických chemikálií používaných ve stovkách výrobků v oboru péče o pleť a pleťové výrobky jsou ftaláty. Jejich primárním použitím je změkčení plastů - ano, v většině běžných výrobků péče o pleť je plast, ale textura je redukována ftaláty, takže si jich nemůžete všimnout. Existují tři primární ftaláty v komerčním průmyslu osobní hygieny. Nejprve máme dibutylftalát, který je v laku na nehty. Dále je diethylftalát, který najdete ve většině tělových a obličejových mléčných produktech a nakonec najdete dimethyl ftalát, který je ve vlasových produktech, jako je sprej na vlasy. Ftaláty jsou také známé endokrinní disruptory. Jsou známé, že způsobují rakovinu prsu, předčasným vývoj prsou u žen a způsobují vrozené vady mužů i žen. Ftaláty nejsou na straně štítků otevřeně oznamovány. Je však často součástí vonných látek, dokonce i "přírodních vůní", takže je nejlepší vyhnout se všem vůněm, jako jsou parfémy, kolínské vody, pleťové vody a jiné. Pokud samozřejmě nejsou obssaženy, produkty voní organickými esenciálními oleji.

5. Triclosan - populární přísada do komerčních mýdel, deodorantů a dokonce i pasty na zuby je triclosan. Předpokládá se, že jde o antibakteriální činidlo, ale skutečně bylo objeveno, že připisuje vytvoření odolných superbugů. Je to také známý endokrinní disruptor - pro reprodukční systém je zvláště destruktivní. Triclosan dráždí kůži, což způsobuje zarudnutí, vyrážky a zvýšené riziko rakoviny kůže.

6. Lauryl a Laureth Sulfát sodný - Také známý jako SLS a SLES, tyto povrchově aktivní látky jsou velmi často obsaženy v komerčních šamponech. Najdete je ve více než 90% všech výrobků osobní péče, zejména akné. V podstatě vše, co "vytváří pěnu" pravděpodobně obsahuje tuto toxickou chemikálii. SLS je základní složkou komerčního odmašťovače podlah; představte si ji na kůži. I v malých množstvích laurylsulfát sodný dráždí pokožku, oči a plíce. SLS je také vysoce reaktivní a při kombinování s jinými drsnými chemikáliemi (jak často bývá) se může stát karcinogenní. Je známo, že specifické karcinogeny související s SLS a SLES způsobují poškození ledvin a plic.

7. Formaldehyd - Pokud jste nevěděli, formaldehyd je chemikálie používaná k ochraně mrtvých těl. Ano, je to běžná složka v kosmetice a jiných výrobcích péče o pleť. Zatímco většina výrobků nebude označovat formaldehyd přímo, mnoho z nich obsahuje konzervační látky uvolňující formaldehyd, o kterých se říká, že zabraňují růstu bakterií. Avšak tyto konzervační látky jsou známé karcinogeny, které jsou spojeny s rakovinou nosní. Je také známo, že způsobuje řadu problémů s kůží a negativně ovlivňuje funkce imunitního systému.

8. Propylenglykol - Možná si myslíte, že alkohol je pro tělo bezpečný a přirozený. Tento předpokládaný "kondicionér na pokožku" však proniká kůží a způsobuje podrážděnost pro většinu lidí. I v nízkých koncentracích je známo, že způsobuje dermatitidu a kopřivku. Tato krutá složka je obsažena v pleťových krémech, hydratačních činidlech, opalovacích krémech a dalších.

9. Toluen - Jako většina drsných chemikálií je toluen odvozen z ropy a uhelného dehtu. Jeho běžné názvy jsou benzen, toluol, fenylmetan, methylbenzen. Kromě toho, že je běžnou složkou komerčních výrobků pro péči o pleť, je jinak použit jako účinná složka pro ředění nátěrových hmot. To je toxické pro dýchací systém, dráždí pokožku a další. Pravidelné vystavení toxickým výparům může vést k vývojovému poškození plodů. Toluen je také toxický pro imunitní systém.

Hledání kvalitních produktů péče o pleť

Nyní, když víte, čemu se vyhnout při péči o vaší pokožku, máte pravděpodobně zájem o zdravé alternativy běžné prodávané konvenční kosmetiky. Dobrou zprávou je, že příroda poskytla velkou spoustu čistících, léčivých a terapeutických rostlin a dalších přírodních látek, které podporují zdravou hygienu. Dokud nebudou zmíněny výše zmíněné přísady, spolu se všemi zdánlivými toxickými chemikáliemi, je zde jen několik bezpečných ingrediencí, které můžete najít v kvalitních výrobcích pro péči o pleť.
1. Organické esenciální oleje - Samotné esenciální oleje jsou fantastické. Většina z nich sdílí podobné účinky pro pokožku, jako jsou silné adstringentní vlastnosti k očištění pokožky, antioxidační ochrana kožních buněk a protizánětlivé účinky na odstranění akné. Nejlepší esenciální oleje pro pokožku jsou křehkost, mrkev, osivo, levandule, neroli, růžová, čajovníků a Ylang Ylang.
2. Organické oleje - Většina komerčních produktů používá jako ropné látky jako zahušťovadlo nebo základnu; nicméně, to přichází s jak zdraví a ekologické downsides. Jediným účelem je zisk, protože je to neuvěřitelně levné. Existuje však spousta přírodních, organických olejů, které jsou v prvé řadě nedestruktivní pro životní prostředí během kultivace, ale také velmi přínosné pro pokožku. Organické oleje jako olivový olej, jojoba, kakaové máslo, neemový olej, kokosový olej a další jsou silné, přírodní antimikrobiální látky. Jsou bohaté na antioxidanty a obsahují hluboce hydratační esenciální mastné kyseliny, které udržují pokožku hladkou a mladou.
3. Byliny a botanické látky - Opravdu, pokud narazíte na organický výrobek pro péči o pleť, který obsahuje pouze esenciální oleje a dobrý zdravý tuk nebo olej, zjistili jste, že jste něco zvláštního. Pokud máte opravdu štěstí, váš výrobek bude obsahovat také řadu léčivých bylin a další rostlinné léky, jako je Schizandra nebo Aloe Vera. Tyto specifické příklady jsou vysoce účinné rostlinné medicíny; Aloe Vera obsahuje například imunomodulační polysacharidy, které mohou doslova měnit bakterie na pokožce, aby byly zdravější. Jediné ingredience, které chcete vidět na vašich výrobcích péče o pleť, které nemůžete vyslovit, jsou tyto vzácné tonikové bylinky a rostliny.

Naším posláním ve společnosti BioMydlo.cz je poskytovat produkty nejvyšší kvality. Určitě se vyhýbáme všem výše uvedeným toxickým chemikáliím. Každá složka je organická a čistá - mnoho z nich je dovezeno z dalekých oblastí světa. Na rozdíl od většiny společností zabývajících se péči o pokožku není naším hlavním cílem minimalizovat náklady a maximalizovat ziskové marže. Místo toho usilujeme o to, aby byly nabízené produkty nejefektivnější a nejpřirozenější pro péči o pokožku s cílem získávat nejlepší ingredience.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz